K čemu jsou?

K čemu tibetské zpívající mísy jsou?

Tibetské zpívající mísy jsou na první pohled jednoduchý nástroj. Když ale máme možnost osahat si jej a pracovat s ním, zjistíme, že to není nic obyčejného.

Jedná se o mystický nástroj. Bronz jako kov, který vznikl před miliardami let kdesi ve vesmíru a skrze kumulování materiálu, kolize planet a další procesy se dostal až na planetu Zemi, kde z něj lidé začali vyrábět mnoho pomůcek. Mezi nimi právě i zpívající tibetské mísy. Nejsprávnější název by spíš byl nepálské mísy, protože jejich objevení je datováno právě do oblastí, kde bychom dnes našli Nepál.

Zpívající mísy můžeme využít jednoduše jen pro vlastní relaxaci, když najdeme chvíli přes den a necháme mísu zazpívat pár tónů nebo si doma uděláme s příbuznými či přáteli pohodu. Tím to ale nekončí. Se zpívajícími mísami jsou uskutečňovány meditační a relaxační koncerty a také lze zvukem a majestátními rezonancemi ošetřovat naše fyzické tělo, harmonizovat tok energie v energetických kanálech, jak o nich pravil sám Buddha. Takovým ošetřením se věnujeme i ve studiu WANG v Hranicích.

Výroba zpívajících mís je poměrně náročný proces, který si žádá několik hodin času a zejména lidskou sílu.
Připravené hrubé polotovary jsou žhaveny na vysoké teploty a poté tepány do podoby, jak ji známe.